Blog

Podjadanie to chyba najczęstsza przyczyna nieskutecznego odchudzania. Niekorzystnie wpływa także na nasze próby trzymania się zdrowych nawyków żywieniowych. W końcu podjadamy najczęściej dobre rzeczy, które kuszą nas już samych wyglądem.

Czytaj dalej

Odkąd poznałam hummus gości u mnie prawie każdego tygodnia. To szybkie, łatwe i wygodnie danie, więc gdy nie miałam pomysłu co zjeść, w mig szykowałam hummus. Jednak lubię poznawać nowe smaki i bazować na sezonowych produktach, dlatego na warsztat wzięłam bób i zaczęłam szukać inspiracji.

Czytaj dalej

Odkąd weszły smartfony robimy coraz więcej zdjęć. W końcu aparat mamy zawsze przy sobie, więc szkoda by było z tego nie skorzystać. Dodatkowo na jednym urządzeniu mamy też możliwość obróbki zdjęcia, więc robienie dobrych zdjęć jest na wyciągnięcie naszej ręki! Jak zatem robić lepsze zdjęcia? Sprawdźcie 12 prostych sposobów!

Czytaj dalej

Na instagramie sporo się dzieje, jednak pewnym sprawom warto przyglądać się bliżej. Dlaczego? Bo to właśnie one wpływają na algorytm instagrama i zwiększają nasze zasięgi. Brzmi obiecująco, prawda?

Czytaj dalej

Wywiady z Wami, czyli kobietami w biznesie online, chodziły mi już od jakiegoś czasu po głowie. Przeszłam więc od słów do czynów i poprosiłam Monikę Fabiańską, Wirtualną Asystentkę, o udzielenie odpowiedzi na moje pytania. To co było dla mnie istotne, to to by pokazać Wam, Was. Bez żadnego upiększania, samą prawdę. Żebyście zrozumiały, że nie należy czekać, aż będzie idealnie, bo nigdy nie będzie! Czy pracujecie od tygodnia, czy od 5 lat jesteście tak samo dobre! Wywiady będą…

Czytaj dalej

Kiedyś szczupła i pełna wigoru, teraz bez energii i z lekką oponką! Co tu się stało?! Gdzie się podziała ta cała energia? Przyszła niedoczynność tarczycy i wszystko zepsuła!

Czytaj dalej

Jednym z najgorętszych trendów marketingowych na rok 2019 jest tworzenie własnych kolaży zdjęć na Instagramie!

Czytaj dalej

Na punkcie włosów chyba większość kobiet jest wrażliwa. W końcu to one świadczą o naszej kobiecości. Nic więc dziwnego, że gdy zaczynają wypadać garściami, jesteśmy gotowe na wszystko, byle tylko to zatrzymać. A gdyby po prostu zadbać o swoja dietę?

Czytaj dalej

Święta, święta i po świętach, co? Niestety tak nie do końca. Bo po tych świętach zaczyna się kolejny etap, czyli “jak to mam teraz to szybko zrzucić”. Głodówki, już na szczęście, nie królują na liście sposobów na świąteczne obżarstwo. Teraz za to prym wiodą diety oczyszczające. Czy to dobry kierunek? Sprawdźcie sami!

Czytaj dalej

Zespół policystycznych jajników (PCOS) to jedna z najczęściej występujących endokrynopatii u kobiet w wieku prokreacyjnym, czyli gdy mamy możliwość zajścia w ciążę. Dotyka nawet 5-10% kobiet i jest uznawany za główną przyczynę niepłodności z powodu braku owulacji. Jak rozpoznać PCOS? Aby potwierdzić występowanie tego zespołu muszą wystąpić przynajmniej dwa z trzech kryteriów (tzw. kryteriów rotterdamskich, opracowanych w 2003 r.): Rzadkie jajeczkowanie lub jego brak. Wykrycie torbieli (wielotorbielowatości) podczas USG jajników. Pojawienie się oznak hiperandrogenizmu (czyli nadmiaru hormonów męskich,…

Czytaj dalej

10/246